Gac Karbon Filtre Ve Aktif Karbon Filtre Ne İşe Yarar

Gac Karbon Filtre Ve Aktif Karbon Filtre Ne İşe Yarar

Merhaba su arıtma cihazı fiyatları okurlarımız.Sizlere bugün karbon filtre ne işe yarar bunun hakkında bilgi vermek istiyoruz.Aslında karbon filtre sadece bir adet olmayıp birden fazladır.Şimdi sizlere sırasıyla açıklamak istiyoruz.

İlk olarak sizler kaç adet karbon filtre var onu sıralayalım.

1:Aktif Karbon Filtre: Aslında aktif karbon filtreye block karbon filtrede denilmektedir.Bu filtrenin görevi ise suyun içerisinde bulunan kireci kendi bünyesinde absorte ederek yani yok ederek veya alarak suyun içerisinde bulunan kireci yok eder.Bu filtrenin aktif olarak nasıl çalıştığını anlarız diyorsanız en basitinden su arıtma cihazından almış olduğunuz suda çay demlerken demlikte kireçlenme oluyorsa bu filtre görevini yapmıyor demektir.

Aktif Karbon Filtreyi Satın Almak İçin Tıklayınız…

2:Gac Karbon Filtre: Bu filtrenin görevi ise suyun içerisinde bulunan özellikle belediyenin suya katmış olduğu klor maddesini yok ederek suyun daha sağlıklı olmasını sağlamaktadır.Klor nedir derseniz genelde suda, yüzme havuzlarında ve temizlik işlemlerinde dezenfeksiyon amacı için kullanılan ve beyaz çamaşırların ağartılması işleminde yer alan kimyasalların adıdır.Kısacası kimyasaldır.Bu kimyasalı belediye belirli oranda suya katıp suyu dezenfekte etmekte kullanırlar.

Gac Karbon Filtreyi Satın Almak İçin Tıklayınız…

3:Post Karbon Filtre (Tatlandırıcı): Bu filtrenin içerisinde ise suya tat vermek amacıyla hindistan cevizinin kabuğu toz haline getirelerek suya tat vermek amacıyla kullanılır.Hiç bir şekilde içerisinde kimyasal vs yoktur.Tamamen doğal hindistan cevizinin kabuğu vardır.

Post Karbon Filtreyi Satın Almak İçin Tıklayınız…

Siz değerli aquatime su arıtma cihazı kullanıcılarımız aklınıza takılan soru ve sorular olursa konu altında bulunan yorum bölümümüzden bizlere sorularınızı iletebilirsiniz.

Yorum Yazabilirsin